Borowa Wieś - Parafia świętego Mikołaja biskupa

:: menu

Grupy parafialne

Wkrótce nowa odsłona strony

Zapraszamy niedługo na nową stronę Parafii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja


     W 1994 roku ksiądz proboszcz Bronisław Paprotny zainicjował powstanie Koła Przyjaciół nowo powstałego w Polsce Radia Maryja. Założycielem Koła jest pan Jan Majowski, który do chwili obecnej kontynuuje to dzieło. Datą oficjalnego rozpoczęcia działalności jest 8 grudnia 1994 r.
   Grupa modli się poprzez comiesięczną Mszę Świętą ofiarowaną w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja. Po Mszy odbywają się spotkania w salce katechetycznej, na których zawsze goszczą nasi duszpasterze.
   Koło prenumeruje mięsięcznik "Rodzina Radia Maryja" (49 egz. dla członków oraz 24 egz. dla parafian z pobliskiego Bujakowa). Rozprowadzane są książki o tematyce religijnej.
   Do specjalnej skarbonki w kościele zbierane są datki na Radio - co 2 miesiące wysyłane do siedziby Radia w Toruniu.
   Z okazji piątej rocznicy powstania Koła jego członkowie ufundowali pozłacaną ramę do obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym kościele.
   Na zaproszenie Koła gościliśmy w naszej parafii chór Cecylia z Paniówek oraz chór Harmonia z Mikołowa.


   W czasie powodzi "tysiąclecia" w 1997r. Koło zorganizowało pomoc dla powodzian - w postaci artykułów spożywczych oraz środków czyszczących
   Koło zorganizowało już 42 pielgrzymki do różnych sanktuariów w Polsce. Były to między innymi takie miejsca jak: Częstochowa, Piekary Śląskie, Licheń, Dębowiec, Czerna, Turza Śląska, Łagiewniki, Gietrzwałd, Święta Lipka, Kodeń, Kalisz, Kalwaria Pacławska, Wambierzyce, Górka Klasztorna, Zakopane, Ludźmierz oraz siedziba Radia Maryja w Toruniu.
   Garść statystyki: W czasie 42 pielgrzymek Koło modliło się w 150 sanktuariach. Dotychczas w pielgrzymkach wzięło udział 1889 osób. Łączna długość pielgrzymkowych tras w Polsce wyniosła 23200km.   W trakcie pielgrzymek Koło zawsze ofiaruje dary dla ludzi potrzebujących pomocy.
   W dniu 29 stycznia 2004 roku Koło świętowało jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza Święta, a następnie członkowie Koła udali się na krótki poczęstunek. W jego czasie była okazja zarówno do wspominania minionego dziesięciolecia, jak też zaplanowania nowych pielgrzymek, które w tym roku odbędą się do wielu nowych i ciekawych miejsc (m.in.: Dębowiec, Odporyszów, Zabawa, Stara Wieś, Hyżne, Borek Stary - 27-29.05 2004; Skarżysko Kamienna, Wąwolnica, Wąchock, Kazimierz Dolny - 30.06-2.07 2004; Częstochowa - 11.07 2004; Licheń, Skalmierzyce - 11-12.09 2004).

:: na skróty...

:: statystyka

Licznik
gości
od 16.12.03

Uwaga: Ta witryna, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat
do góry
Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"
do góry