Borowa Wieś - Parafia świętego Mikołaja biskupa

:: menu

Szczęść Boże!

Kolęda 2019/2020
  • WTOREK 3.12.2019 g.14.00 Pogodna (nry: 24,26,26a,28,33,35,39,46,46b,46c,46d,48,48a,48b,48c48d)
  • ŚRODA 4.12.2019 g.14.00 Oświęcimska ( nry: 1,9,13,17,25,27,29a,31,33,37,59)
  • CZWARTEK 5.12.2019 g. 14.00 Ziołowa (nry: 7,7a,9,12c, 12d,12e,13,15,16,16a,17,18,19,19a,23)
  • PIĄTEK 6.12.2019 g.14.00 ul.Ziołowa (nry:1b,1d,3,3a,5,.5a,5b,5c,5e,5f,5h,6,7b )
  • WTOREK 10.12. 2019 g.14.00 ul.Piaskowa ( nry 179,179a,181,189,191,195,195b,201,203,205,209,211,215,221,222)
  • ŚRODA 11.12.2019 godz.13.30 ul.Piaskowa ( nry: 62,66,66b,66d,72,76,78,78a,80,82,)
  • CZWARTEK 12.12.2019 g.14.00 ul.Kukułcza i Ciasna (nry 6,7,8,14,18,20b,20c,22,28,28a )
  • PIĄTEK 13.12.2019 godz. 14.00 ul.Kukułcza (nry 2,4,5,8,10,11,12,13,14,16,19,21,26,30,32 )
  • SOBOTA 14.12.2019 godz.13.00 ul.Pogodna (nry 1,2,3a,6c,6d,6e,7,7a,7b,9a )
  • WTOREK 17.12.2019 godz.14.00 ul.Pogodna (nry 32,34,36,37,40,41,43,43a,43b,44,45,45b,47,55,57 )
  • CZWARTEK 19.12.2019 g.14.00 ul.Pogodna (nry 6,8g,11A,12,15,16,17,18,21,2630,32 )
  • SOBOTA 21.12.2019 godz. 13.00 ul.Gliwicka ( nry 266,268,270,270a,272,274,282,284,300)
  • PIĄTEK 27.12.2019 godz. 14.00 ul.Gliwicka ( nry 300a,302,304,304a,306,310,312,314,316,320,328,332,334,338,342,344,356)
  • SOBOTA 28.12.2019 godz.13.00 ul.Gliwicka (nry Leśna2,267,281,293,295,297,319,329,329a,337,345,347,351,355,359,375)
  • PONIEDZIAŁEK 30.12.2019 godz.14.00 ul.Oświęcimska ( nry 8,10,12,16,18,18a,20,22,30,32,34,40,46,52,56,76,78,80)
  • CZWARTEK 2.01.2020 godz.. 14.00 ul. Oświęcimska (nry:57,59d,59e,59j,59k,61,63d,63e,65,67,69,69a,75,79,79a,81)
  • PIĄTEK 3.01.2020 godz.13.00 ul. Piaskowa (nry:123,125,129,133,135,145,151,155,159,161,161b,165,167,173,177)
  • SOBOTA 4.01.2020 godz.12.00 Ośrodek
  • WTOREK 7.01.2020 godz. 14.00 ul.Borowa i Piaskowa (nry: Borowa 21,17,16,15,14,13,11,8,3,2 oraz Piaskowa(31,30,12,10,6,4)
  • ŚRODA 8.01.2020 GODZ. 14.00 ul.Piaskowa ( nry: 62b,58a,58,53,51,50h,50k,50i,46,44,42,36,34)
  • CZWARTEK 9.01.2020 GODZ. 14.00 ul.Piaskowa (nry: 71,81,87,89,93,95,97,108,110,111,112,113,119a )
  • PIĄTEK 10.01.2020 godz. 14.00 ul. Równoległa (nry:1,2a,3,5,5a,7,7a,7c,7d,9,11,13,15,17,19,21,23)
  • SOBOTA 11.01.2020 godz. 12.00 ul.Równoległa (nry:6,16,29,31,35,39,43,43a,45,45b,45c,47,49,55,61,65,67,69,75)
  • PONIEDZIAŁEK 13.01.2020 godz.14.00 I ul. Równoległa (38,42,44,46,50,101,103,105,107,109,113, 115,117,119,119b,119c,121,123,125,127,129,133)
    II ul. Dąbrowa 1,2,3,4,6a,6b,7,9,10,11,12,12b,13,14
  • WTOREK 14.01.2020 godz.14.00 I ul.Równoległa 18,20,22,24,24a,26,30,32,36,71,77, 81,85,85a,85b,85e,87,91,93,99 )
    II ul. Dąbrowa nry(14k,14j,14h,14f,14e,14d,16,18, 20,21,22,23,24,25,26,28,28d,30,32, Przelotowa)
  • ŚRODA 15.01.2020 godz. 14.00 I ul.Czarnieckiego nr(1,3,5,7,11,13,15,17,17a,18,19,Pog.20,21)
    II ul.Dąbrowa nry: 35,39,50,53,54,55,56,58,59,60,64,66,68,72
  • CZWARTEK 16.01.2020 godz.14.00 I ul.Czarnieckiego nry:23,25,29,31,33,37,38,42,49,50,51,51a,53,54
    II ul. ul.Strażacka (nry:27,29,33,33a,33b,35,37a,44,44b,44c,46,48,50,50a)
  • PIĄTEK 17.01.2020 godz.14.00 I ul.Polna nry: 5,9,12,13,14,15,19,21,23,24,24a,25,28,28a,40a
    II ul.Strażacka nry: 55,59,63a,67,78,80,82,84,86,90,92,94,96
  • SOBOTA 18.01.2020 godz.12.00 ul.Piwna Nry: 2,2a,4,8,8d,8e,10,12,14,16,18
  • PONIEDZIAŁEK 20.01.2020 godz.14.00 ul.Piwna Nry:22,24,26,28,34,36,40,42,44,46
  • WTOREK 21.01.2020 godz.14.00 ul.Strażacka Nry: 4,5,7,7a,8,8a,9,10,12,15,16,Gliw.346)
  • ŚRODA 22.01.2020 godz.14.00 ul.Strażacka nry(23,25,28,30,32,34,36,42,42b,42c,42d,42e42g,44a)
  • CZWARTEK 23.01.2020 godz. 14.00 I ul.Strażacka (nry: 39,41,45,45d,45e,52,52a,54,56,58,62,70
    II ul.Strażacka n:53,53b,53c,64,66,68,68a,72,74,76,76a,76b,76c
  • PIĄTEK 24.01.2020 godz.14.00 I ul.Malinowa(1,3,9,10,10a,12,14,16,17,18,20,21,23,26,27,32,3334,,35,37
    II ul.Polna 81,83,83a,83b,83c,85,85b,87,89,90,90a,98,102
  • SOBOTA 25.01.2020 godz.13.00 I ul.Polna nry:30,32,33,34,36,38,40,40b,42,44,46,48,50,50a,
    II ul.Polna nry:63b,63f,65,67,67a,67b,67e, 67i,67k,69,71,74a,75,80,80c,82,
  • NIEDZIELA 26.01.2020 godz.13.30 ul.Stokrotek nry:1,4,7,10,11,12,17,21,23,25,33,35
  • PONIEDZIAŁEK 27.01.2020 godz.14.00 ul.Polna nry: 39,49,51a,51b,55a,59,59a,60,62,64,66,70,72,76,76a,78
  • WTOREK 28.01.2020 godz. 14.00 I ul.Gołębia nry: 5,6,7,12,15,16,17,20,28,30,32,34,
    II ul.Malinowa nry:43a,43b,43c,43d,44,45,47,49,51,52,53,54,55,58,58a,59,61,63,65,69

Podana kolejność numerów może nie być zgodna z kolejnością odwiedzin.
Z galerii zdjęć:
kościół św. Mikołaja w Borowej Wsi

Zachęcamy do lektury życiorysu prawdziwego świętego Mikołaja biskupa oraz św. Ojca Pio, którego relikwie znajdują się w naszym kosciele. W każdy drugi piątek miesiąca odbywa się nabożeństwo ku Jego czci.
Każdego 2. dnia miesiąca modlimy się razem z bł. Janem Pawłem II, czcząc Jego relikwie.


Podstawowe informacje o Parafii:

Proboszcz: ks. Krzysztof Grabiec

Ulice należące do parafii: Borowa, Ciasna, Hetmana Stefana Czarnieckiego, Dąbrowa, Gliwicka od numeru 262, Gołębia, Kukułcza, Malinowa, Oświęcimska, Piaskowa, Piwna, Pogodna, Polna, Równoległa, Strażacka, Stokrotek, Ziołowa.

Liczba mieszkańców: ok. 2000

Odpust: niedziela po 5 grudnia

Wieczna adoracja: 27 VI

Instytucje charytatywne: Ośrodek dla Niepełnosprawnych "Miłosierdzie Boże", ul. Gliwicka 366, tel./fax 0-32/226 13 91; 226 13 01

Inne kościoły i kaplice: kaplica Miłosierdzia Bożego w Ośrodku dla Niepełnosprawnych

Poprzedni proboszczowie:
ks. Wiktor Bendkowski, lokalista 1942-1943
ks. Jan Hajda, lokalista 1943
ks. Paweł Lubos, lokalista 1943-1945
ks. Brunon Tomala, lokalista 1945-1946
ks. Robert Gajda, lokalista 1946-1952
ks. Reginald Knauer, kuratus 1952-1954
ks. Walter Gajda, kuratus 1954-1955
ks. kan. Gwidon Bec, kuratus 1955-1957, administrator 1957-1966, proboszcz 1966-1985
ks. Bronisław Paprotny 1985-1998
W 1952 roku w parafii pełnił posługę sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki
W latach 2001-2008 w parafii pełnił posługę ks. dr Tomasz Kusz

Kapłani pochodzący z parafii:
ks. Jan Machulec (przed 1939r),
ks. Rajmund Machulec (1961r.),
ks. Jan Kałuża SChr (1971r.),
ks. Bogusław Loska SDS (1989r.)

Kapłan pochowany na terenie parafii:
ks. dr Robert Gajda +1952

:: na skróty...

:: statystyka

Licznik
gości
od 16.12.03

Uwaga: Ta witryna, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat
do góry
Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"
do góry