Borowa Wieś - Parafia świętego Mikołaja biskupa

:: menu

Duszpasterze

Wkrótce nowa odsłona strony

Zapraszamy niedługo na nową stronę Parafii.

Ks. Krzysztof Grabiec urodził się 21 sierpnia 1956 roku w Turzy Śląskiej, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Jego mama zawsze zajmowała się domem, a tata pracował jako cieśla szybowy w kopalni. Cztery lata po jego narodzinach, przyszedł na świat drugi syn w domu państwa Grabców.
Ks. Proboszcz ukończył szkołę podstawową w Turzy, liceum w Wodzisławiu. Bardzo mile wspomina swoich nauczycieli. Mówi, jak powołanie potrafi "spaść" na człowieka: "To dziwne, ale nigdy nie chciałem być ministrantem. Pamiętam, proboszcz parafii w Turzy Śląskiej ks. Edward Kasperczyk, pytał wszystkich chłopców "Kim chcesz zostać?". Ja zawsze odpowiadałem, że jeszcze nie wiem. W ogólniaku okazało się, że z czternastu kolegów z mojej klasy, pięciu poszło do seminarium. Wśród nich byłem i ja. Wstąpiłem do seminarium w Krakowie w 1975 roku, w 1980 roku seminarium przeniesiono do Katowic"
Seminarium ks. Krzysztof ukończył w 1982 roku i w tym samym roku przyjął święcenia kapłańskie. Po święceniach zaczął pracę w Parafii Św. Wawrzyńca w Wirku, następnie posługiwał w parafii w Świerklańcu. Później był w Wodzisławiu, w Knurowie w parafii Św. Cyryla i Metodego (nb. był tam katechetą naszego drugiego kapłana - ks. Tomasza Kusza, wtedy ucznia liceum). Przez 6 lat pracował w Rogowie nad Olzą w parafii Serca Pana Jezusa, a przez rok w Bojszowach.
Od 31 sierpnia 1998 roku jest proboszczem w Borowej Wsi. W parafii chce przede wszystkim budować Żywy Kościół. "Chcę zachęcić parafian, aby troszczyli się o kościół, by czuli się za niego odpowiedzialni, by dalej tworzyli wspólnotę. Ludzie zawsze zostają, ja mogę odejść". W trakcie pracy w parafii Św. Mikołaja przeprowadził budowę domu pogrzebowego, odrestaurował ołtarz główny oraz ołtarze boczne w kościele i kaplicy. Oświetlono i wybrukowano plac kościelny. Z jego inicjatywy powstała również gazetka parafialna "Dobre Wieści", która ukazuje się co tydzień nieprzerwanie od października 1998 roku.

:: na skróty...

:: statystyka

Licznik
gości
od 16.12.03

Uwaga: Ta witryna, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat
do góry
Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"
do góry