Borowa Wieś - Parafia świętego Mikołaja biskupa

:: menu

Szczęść Boże!

Odwiedziny duszpasterskie rodzin
  • 2.12 (sob.) g. 13.00 ul. Piaskowa od P.Fojt (145) do P.Żogała (221)
  • 3.12 (niedz.) godz.13.30 ul. Oświęcimska od P.Olas( 81,79a.79.75. 69a,69,67,65,63e,61, 59j, 59e, 59d do P.Placek (63e)
  • 4.12 (pon.) g.14.00 ul. Oświęcimska od P.Niemiec(59) do P.Jendryka (1)nry( 59,59a,37,33,31,29a,27,25,17,13,9,1)
  • 5.12 (wtorek)g.14.00 ul. Oświęcimska od P.Kost do P.Rolnik (str. pr.)
  • 7.12 ( czw.) g.14.00 ul. Czarnieckiego od P.Klocek(23) do P.Żydek(54) nry( 23,25,2954,53,51,49,42,38,37,33,31,29)
  • 8.12(piątek) g.14.00 ul.Gliwicka od P.Kurpas (300)do P.Pielorz (268)
  • 12.12.2017 godz.14.00 ul. Ziołowa od P.Gnida(23)do P.Tomaszewski Bronisław(5a) nry (5,5a,7,7a,7b,9,12c,12d,12e,13,15,16,16a,17,18,19,19a,23)
  • 14.12.2017 godz. 14.00 ul. Ziołowa od P.Taszewski Dawid (5h)do P.Jendryka nry ( 5h,5c,5b,5e,5f,3a,3,1d,6,2, ul.Oswięcimska 16)
  • 15.12.2017 godz. 13.30 ul.Czarnieckiego od.P.Sobek(21) do P.Sadzewicz (1) nry (1,3,5,7,11,13,15,17,17a,18,19,Pogodna14f,Pogodna 14g,21)
  • 16.12.2017 godz. 13.00 ul.Pogodna od P.Pyka (57) do P.Kłusak(44) nry( 32,34,36,37,40,41,43,43a,43b,44,45,45b,47,55,57)
  • 19.12.2017 godz.14.00 ul. Gliwicka od P.Ullmann(Leśna 2) do Pani Żur
  • 20.12.2017 godz. 14.00 ul.Kukułcza od P.Klozy (2) do Drewniok(21) nry ( 2,4,5,8,10,11,12,13,14,16,21,26,30,32 )
  • 21.12.2017 godz. 13.30 ul. Gliwicka od P.Gatner ( 356) do P.Kurpas-Zając(302) nry( 300a,302,304,304a,306,310,312,314,320,328,332,334,338,342,344,356)
  • 23.12.2017 godz. 13.00 ul.Pogodna od P.Knapik (1) do P.Beneckich (27) nry (1,2,3a,6c,7,7a,7b,7c,8, 8g ,12,15,16,17,18,21,22,23,23b,27,)
  • 27.12.2017 godz.14.00 ul. Równoległa od P.Zaczek (133) do P.Drobik(109)
  • 28.12.2017 godz.14.00 ul. Równoległa od P.Sukiennik(99)do P.E.Szołtyska(18) nry: (18,20,22,24,24a,26,30,32,36,71,77,81,85,85a,85b,85e,87,91,93,99 )
  • 29.12.2017 godz. 14.00 ul. Równoległa od.P.Sieniada(69)do P.Zdebel(29) nry: nry(6,16,29,3135,39,43,43a,45,45b,45c,47,49,55,61,65,67,69,75)
  • 30.12.2017 godz. 13.00 ul.Równoległa od P.Rother(23) do P.Szewerda(1) nry( 1,2a,3,5,5a,7,7a,7c,7d,9,11,13,15,17,19,21,23
  • KOLĘDA 2018
  • 2.01.2018 g.13.00 ul.Piaskowa ( Kulesza - Sznajder ) nry:155,151,145,135,133,129,125,123,119a,113,112,111,110,108,95,93,87,81,75,71
  • 3.01. g.14.00 ul.Kukułcza i Ciasna ( Depa - Kurek) nry( 22,18,28,28a,20c,20b, i ul.Ciasna nry 14,8,7,6)
  • 4.01. g.14.00 ul.Piaskowa ( Mijacz - Nowak )nry: 62,66,66b,66d,72,76,78,78a,80,82 )
  • 5.01. g.14.00 ul.Piaskowa (Biela-Januszczak) n:62b,58a,58,53,51,50h,50k,50i,46,44,42,36,34
  • 6.01. g.13.00 ul.Borowa i Piaskowa( Ziemiński-Szafarczyk) n:21,17,16,15,14,13,11,8,3,2 oraz Piaskowa(31,30,12,10,6,4)
  • 7.01. g.13.00 Mieszkania przy Ośrodku Caritas
  • 8.01. g.14.00 ul.Strażacka (Hajda-Siekiera)n:4,5,7,8,8a,9,10,12,15,16,18,28,30,32,34,42,42b
  • 9.01. g.14.00 ul.Strażacka(Skalik-Wiechuła) n:23,25,27,29,33,33a,33b,35,37a,42c,42d,42e,42g,44,44a,44b,44c,46,48
  • 10.01 g.14.00 ul.Strażacka (Zgrzędek-Brożek) n:72,70,68a,68,66,64,62,58,56,54,52a,52,50a,50,45d,45,41,39
  • 11.01.g.14.00 ul.Piwna ( Koziorowski nr 2a -Pruszydło nr:46)
  • 12.01.g.13.00 ul.Polna ( Siekiera- Lauterbach) n:5,9,12,13,14,15,19,21,23,24,24a,25,28,28a,33,40a
  • 13.01.g.13.00 I ul.Polna (Brajza - Wilk )n;30,34,36,38,40,40b,42,44,46,48,50,50a
  • II ul.Pogodna (Dubiel-Gierak)n:24,26,26a,28,33,35,39,46,46b,46c,46d,48,48a,48b,48c
  • 14.01. g.13.00 I ul.Gołębia (Ćwikła n:34-Kierzek n:6) n:5,6,7,12,16,15,17,20,28,30,32,34
  • II ul.Stokrotek (Karczmarek - Wranik) n:1,4,10,11,12,17,21,23,25,33,35
  • 15.01.g.14.00Iul.Dąbrowa(Majowski n: 2-Sąsała n:14)n;1,2,3,4,6a,6b,7,9,10,11,12,12b,13,14
  • II ul.Strażacka ( Kwiotek-Janiaczyk) n: 53b,53c,55,59,63a,67, 74,76,76a,76b, 76c, 78,80,82,84,86,90,92,94,96
  • 16.01. g.14.00 I ul.Dąbrowa ( Mercik n: 26-Gryzło n:14k) n:32,30,28,26,25,24,23,22,21,20,18,16,14d,14e,14f,14h,14j,14k,
  • II ul.Malinowa(Aleksa n:45-Białas n:65) n:44,45,47,49,51,52,53,54,55,58,58a,59,61,63,65,69
  • 17.01. g.14.00 I ul. Dąbrowa ( Góralczyk ul.Przelotowa - Jonczyk n:35) n:353950,53,54,55,56,58,59,60,64,66,68,72
  • II ul.Malinowa ( Kalich n: 1- Szafranowicz n:37 ) n:1,3,9,10,10a,12,14,16,17,18,20,21,23,26,27,32,3334,,35,37,
  • 18.01. g. 14.00 ul.Polna ( Ledniowski n: 78- Weber n: 39) n:39,49,51a,51b,55a,59,59a,60,62,64,66,70,72,76,78
  • 19.01 g.14.00 ul.Polna ( Kuszczyński n:75 - Nowak n;80c ) n: 82,80,80a,80c,75,74,71,69,67,67a,67b,67i,67k,65,63b,63e,63f,
  • 20.01. g.13.00 ul.Polna ( Pyka n:102 - Ciszewski n:90 ) n: 77,81,83,83a,83b,83c,85,85a,87,90,90a,98,102
  • 21.01. g.13.00 KOLĘDA DODATKOWA (zapisy w zakrystii)
  • Uwaga! Kolejność wypisanych numerów domów nie decyduje o kolejności kolędy. Jest podana tylko dla ogólnej orientacji. Ważne jest od jakiej rodziny rozpoczynamy i w jakiej jest zakończenie kolędy.
Nowości w galerii zdjęć:
kościół św. Mikołaja w Borowej Wsi

Zachęcamy do lektury życiorysu prawdziwego świętego Mikołaja biskupa oraz św. Ojca Pio, którego relikwie znajdują się w naszym kosciele. W każdy drugi piątek miesiąca odbywa się nabożeństwo ku Jego czci.
Każdego 2. dnia miesiąca modlimy się razem z bł. Janem Pawłem II, czcząc Jego relikwie.


Podstawowe informacje o Parafii:

Proboszcz: ks. Krzysztof Grabiec

Ulice należące do parafii: Mariana Buczka, Borowa, Ciasna, Hetmana Stefana Czarnieckiego, Dąbrowa, Gliwicka od numeru 262, Gołębia, Kukułcza, Malinowa, Oświęcimska, Piaskowa, Piwna, Polna, Równoległa, Strażacka, Stokrotek, Ziołowa.

Liczba mieszkańców: ok. 2000

Odpust: niedziela po 5 grudnia

Wieczna adoracja: 27 VI

Instytucje charytatywne: Ośrodek dla Niepełnosprawnych "Miłosierdzie Boże", ul. Gliwicka 366, tel./fax 0-32/226 13 91; 226 13 01

Inne kościoły i kaplice: kaplica Miłosierdzia Bożego w Ośrodku dla Niepełnosprawnych

Poprzedni proboszczowie:
ks. Wiktor Bendkowski, lokalista 1942-1943
ks. Jan Hajda, lokalista 1943
ks. Paweł Lubos, lokalista 1943-1945
ks. Brunon Tomala, lokalista 1945-1946
ks. Robert Gajda, lokalista 1946-1952
ks. Reginald Knauer, kuratus 1952-1954
ks. Walter Gajda, kuratus 1954-1955
ks. kan. Gwidon Bec, kuratus 1955-1957, administrator 1957-1966, proboszcz 1966-1985
ks. Bronisław Paprotny 1985-1998
W 1952 roku w parafii pełnił posługę sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki
W latach 2001-2008 w parafii pełnił posługę ks. dr Tomasz Kusz

Kapłani pochodzący z parafii:
ks. Jan Machulec (przed 1939r),
ks. Rajmund Machulec (1961r.),
ks. Jan Kałuża SChr (1971r.),
ks. Bogusław Loska SDS (1989r.)

Kapłan pochowany na terenie parafii:
ks. dr Robert Gajda +1952

:: na skróty...

:: statystyka

Licznik
gości
od 16.12.03

Uwaga: Ta witryna, podobnie jak większość stron internetowych wykorzystuje pliki cookies. Nie zawierają one żadnych danych osobowych - zobacz więcej na ten temat
do góry
Witryna opublikowana dzięki usługom internetowym Fundacji "Opoka"
do góry